Dziś w roli czytających wystąpiły mamy naszych uczniów. Dla uczniów klas I - III czytała p. Monika, a dla uczniów starszych p. Patrycja. Pamiętajmy - czytać kazdy może!
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Jestem bezpieczny - spotkanie z Policją
Dziś do uczniów klas I - III zawitali przedstawiciele Policji z Komisariatu Policji w Krajence. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim bezieczeństwa na drodze. Dzieci - jak na pilnych uczniów przystało - były świetnie przygotowane i celująco odpowiadały na pytania zadawane przez funcjonariuszy. Przy okazji przypominamy - za oknem wcześnie robi się ciemno, dbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.
BĄDŹ WIDOCZNY - ŚWIEĆ ODBLASKIEM.
Dzień z uśmiechem i "tabliczką"
4 października 2019 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przypadek sprawił, że tego dnia wypadł również Światowy Dzień Uśmiechu, więc od samego rana buzie w szkole były uśmiechnięte.
Rozpoczęliśmy dzień krótkim apelem, na którym uczniowie poznali wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu tego dnia.
Asystentki - Nicola Szmyt, Patrycja Grudzień i Kinga Dominikowska, pomagały sprawnie i w niekonwencjonalny sposób przeprowadzić „ egzaminy” z tabliczki mnożenia. Do części pisemnej zapisało się siedem mieszanych dwuosobowych drużyn. Po sprawdzeniu prac okazało się, że wszyscy uczestnicy wykazali się zadowalającą znajomością tabliczki mnożenia. Miejsca na podium kolejno zajęli: I – Martyna Gozdur i Hanna Warzewska, II – Jacek Ignasiak i Kamil Gurda, III – Wiktor Jaworski i Antoni Maciejewski. Ale to nie był koniec naszych zmagań. Asystentki pracowały bardzo ciężko, aby odpytać z tabliczki mnożena wszystkich chętnych uczniów. Nagrodą było zdobycie certyfikatu dla uczniów, którzy zadali egzamin ustny. Sztuka ta udała się Kamilowi Gurdzie, Laurze Kozłowskiej, Dominikowi Ajsztetowi, Monice Sygnowskiej, Jackowi Ignasiakowi i Hannie Warzewskiej.
Gratuluję wszystkim uczestnikom i laureatom. Myślę, że za rok będzie jeszcze więcej uczniów chcących zwryfikować swoje wiadomości. Bez mnożenia ani rusz. I pamiętajmy! Umiesz liczyć, licz na siebie.
Koordynator –Mariusz Zygan
Noc Zawodowców
Podczas tego niezwykłego wydarzenia promowano zarówno kształcenie zawodowe i dualne wśród młodzieży szkół podstawowych, przede wszystkim uczniów klas ósmych.
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły mogli zobaczyć na stanowiskach interesujące urządzenia, makiety, pokazy, prezentacje i doświadczenia dedykowane poszczególnym zawodom, atrakcyjnym na rynku pracy. Ósmoklasiści mogli także wysłuchać ciekawych wykładów nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy służyli fachową wiedzą i merytorycznie odpowiadali na liczne pytania
Dzień chłopaka w VI a
Kubek z własnym imieniem zawsze będzie nam przypominał nasze wspaniałe koleżanki. Dały nam dowód pamięci, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.
Chłopaki z VI a
Uwaga zmiana
Godziny zajęć lekcyjnych w PSP w Głubczynie
1. 7.45 – 8.30
2. 8.35 – 9.20
3. 9.25 – 10.10
4. 10.20 – 11.05
5. 11.15 – 12.00
6. 12.05 – 12.50
7. 13.10 – 13.55
8. 14.00 – 14.45
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września od 2001r. jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Został
on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi
się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci, np.:”Szewczyk
Dratewka”, „Psotki i śmieszki”, „Kto mi dał skrzydła”. W naszej szkole
obchodziliśmy ten dzień 26 września. Wszyscy uczniowie obecni w szkole
słuchali czytanych głośno fragmentów książek. Dzieciom z klas I-III czytał pan
M.Zygan, natomiast starszym uczniom czytała pani dyrektor B.Krzemińska.
Należy pamiętać,że czytanie:
– rozwija wyobraźnię i zdolność koncentracji,
– stymuluje wszechstronny rozwój,
– wzbogaca słownictwo,
– doskonali zdolności językowe,
– poszerza wiedzę o otaczającym świecie,
– rozwija zainteresowania.
Do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok, bo jest ono tym dla
umysłu, czym gimnastyka dla ciała.
Noc zawodowców
Serdecznie zapraszamy na kolejną Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0, która w tym roku odbędzie się 4 październik 2019 godz. 17:00 w powiecie chodzieskim oraz złotowskim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.
"Sprzątanie Świata"
16 września, w naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Sprzątanie świata”. Udział w niej wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każda z klas wraz z wychowawcą otrzymała rejon do sprzątania. Okazuje się, że nawet u nas, w Głubczynie znalazły się tereny zaśmiecone. Tegoroczną nowością była możliwość segregacji pozbieranych śmieci.
Jesienne prace porządkowe
Dnia 9.09.2019 r. odbyło sie spotkanie integracyjne pod hasłem "Wspólne jesienne prace porządkowe na terenie szkoły". Przycięto konary wysokich drzew, wykarczowano suche krzewy, wyczyszczono rynnę na budynku szkoły. To tylko część zaplanowanych prac. W najbliższym czasie zostaną posadzone nowe krzewy wzdłuż sali gimnastycznej, założone będą nowe deski na ławkach przed szkołą.
Po ciężkiej pracy był czas na odpoczynek przy wspólnym ognisku.
Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej inicjatywie, tj. pracownikom szkoły, rodzicom, strażakom OSP Augustowo, Pani Sołtys.
Zapraszam na kolejne takie spotkanie w najbliższym czasie.
Dyrektor szkoły
Barbara Krzemińska
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020,
które odbędzie się 2 września 2019 r.
Rozpoczynamy tradycyjnie Mszą świętą o godz 8.00,
po czym udamy się wspólnie na plac przy szkole
( w razie niepogody na salę przy szkole),
gdzie będzie miała miejsce dalsza część uroczystości.
"Nikt nie powie Wam żegnaj! Mówimy Wam do widzenia!
W PSP w Głubczynie odbyło się dziś uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęła Msza Św., po której uczniowie wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym udali się na szkolny plac, by wziąć udział w apelu. Na początek, na ręce nowego pocztu sztandarowego, przekazano sztandar szkoły. Następnie tegoroczni absolwenci złożyli ślubowanie. Raz jeszcze, już ostatni, wystąpili przed swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, odbierając świadectwa, dyplomy.
W kolejnej części, począwszy od najmłodszych, wychowawcy gratulowali swoim uczniom wysokich wyników w nauce, a ich rodzicom - cudownych dzieci. Nagrodzono też tych, którzy brali udział w akcjach charytatywnych oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkolnej biblioteki. Podsumowano również sportowe osiągnięcia naszych uczniów.
W miłej, przyjaznej atmosferze rozstaliśmy się, by wrócić w szkolne mury z zapasem nowych sił we wrześniu.
Grunt to Rodzina
Dnia 14 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny dla rodziców i dzieci z klas 1-3. Temu dniu przyświecało hasło: "Grunt to rodzina". Na początku uczniowie przedstawili program artystyczny poświęcony mamusiom , tatusiom i dzieciom. Piosenki, wierszyki ,a także upominki dostarczyły rodzicom wielu wzruszeń. Kolejnym punktem dnia były wspólne zabawy integracyjne , a także konkursy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W trakcie trwania imprezy można było poczęstować się ciastami, słodyczami i napojami. Atmosfera na Dniu Rodziny była udana. Imprezę przygotowały wychowawczynie z klas 1-3.
Policjanci o bezpieczeństwie
14 czerwca uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Krajence. Celem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się wakacji
PANTA RHEI - Bal Ósmoklasistów
"Do widzenia Przyjaciele" - tymi słowami żegnamy szanownych nauczycieli, kochaną panią wychowawczynię oraz wszystkich kolegów i koleżanki.
13 czerwca był dniem obfitującym we wspomnienia. Towarzyszące nam łzy wzruszenia stały się symbolem końca naszej ośmioletniej podróży. Z każdym wypowiedzianym słowem, z każdą wyśpiewaną piosenką, zdawaliśmy sobie sprawę, iż pożegnania nadszedł czas. Wszystkim zebranym gościom dziękujemy za mile spędzony czas przy wspólnym poczęstunku oraz przepełnionej tańcem zabawie.
Uczniowie kl. VIII
Podwójne świętowanie
Na piątek, 7czerwca, zaplanowano obchody Dnia Dziecka oraz Święta Patrona.
Dzień rozpoczęty został uroczystą Mszą Świętą. Po niej, uczniowie wraz z nauczycielami udali się na grób Patrona oraz na cmentarz parafialny, by złożyć kwiaty na grobie wieloletniej nauczycielki śp. p.Alicji Pietrzak.
Z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy nadania imienia naszej szkole, w tygodniu poprzedzającym uroczystości, uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące naszego Patrona, ks. Maksymiliana Grochowskiego, które przedstawione zostały podczas piątkowego apelu.
Moc atrakcji zapewniły rozgrywki sportowe - piłka ręczna dla dziewcząt, piłka nożna dla chłopców i zawody zręcznościowe dla dzieci z klas I-III. Dopełnieniem tego szczególnego dnia były pyszne drożdżówki i woda ufundowane przez Radę Rodziców.
Gminny Turniej Piłki Ręcznej
Drużyny ze Skórki, Krajenki i Głubczyna spotkały się 30 maja w Skórce, by rozegrać mecze w ramach Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej. Zwyciężył zespół z Głubczyna (w składzie Martyna Kasperkiewicz kl. VII, Mikołaj Okoń kl. VI, Adrian Wojtczak kl. VII, Kamil Gurda kl. VII, Wiktor Jaworski kl. VII, Dominik Ajsztet kl. VII, Aleksander Kowalski kl. VII, Dawid Sromała kl. VIII, Miłosz Janicki kl. VIII, Tomasz Maciejewski kl. VIII), pokonując swoich rywali z dużą przewagą. Gratulujemy drużynie i trenerowi Panu Dyrektorowi Bogusławowi Wójtowiczowi, oczekując równie wysokich wyników w przyszłym roku szkolnym.
Gminny konkurs matematyczny klas III
30 maja, w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas III . Wzięli w nim udział najlepsi matematycy ze szkół w: Skórce, Krajence, Śmiardowie Kraj. i Głubczynie. Najlepszym matematykiem w gminie okazała się Oliwia Urbańska ze szkoły w Krajence. Drugie miejsce zajęła Monika Sygnowska ze Śmiardowa Krajeńskiego, a trzecie Jakub Andrzejewski z Głubczyna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Uczniów do konkursu przygotowywały panie: M.Matysiak, A.Sell, B.Kowalska i T.Łomińska. Następne matematyczne zmagania już za rok.
Czyżby to już pożegnanie?
Niestety tak. To ostatnia nasza klasowa wycieczka. Kończymy szkołę podstawową, ruszamy do innych szkół, ale w sercach wciąż będziemy mieli miłe wspomnienia. Wśród nich będzie też klasowa wycieczka do Ciechocinka i Torunia (28 maja). Cele wycieczki zrealizowaliśmy. Było zwiedzanie tężni solankowych w Ciechocinku, największych w Europie, było trochę historii, był spacer toruńską Starówką, przywitaliśmy się z Kopernikiem, podziwialiśmy Bazylikę Świętych Janów - zabytek klasy "0", przyglądaliśmy się Wiśle, która wzbierała swe wody po powodzi.
Była też rozrywka w Jump Arenie - przednia zabawa, na szczęści zakończona bezkolizyjnie.
Wzruszającym momentem było "spotkanie" z Ojcem Świętym w Sanktuarium Jana Pawła II w Toruniu. Woskowa postać Papieża sprawiała wrażenie żyjącej.
Dziękujemy Pani Krystynie Zygan za organizację wycieczki.
Uczniowie klasy VIII
Wycieczka do Poznania kl. I - III
Uczniowie z klas I-III, ze szkoły w Głubczynie, 27 maja pojechali na wycieczkę do Poznania. Wzięli udział w warsztatach piekarskich w Rogalowym Muzeum. Następnie zwiedzili Stary Rynek, wysłuchali hejnału i obserwowali koziołki na poznańskim Ratuszu, które w samo południe trykają się rogami. Obowiązkowym punktem wycieczki był zakup pamiątek. Po smacznym obiedzie uczestnicy wycieczki oglądali zwierzęta w nowym zoo. Po tak długim spacerze byli trochę zmęczeni, ale siły odzyskali w drodze powrotnej. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie