• Zapisy do Szkoły

• Odbędą się w dniach od 14 lutego do 15 marca 2023 r.

Niezbędne dokumenty należy składać w kancelarii szkoły:

1. kserokopia aktu urodzenia
            2. karta zapisu dziecka do szkoły
            3. jedno podpisane zdjęcie legitymacyjne (na pierwsze zebranie z wychowawcą).

Dokumenty do pobrania dostępne są w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej placówki w zakładce o szkole - Rekrutacja

• Zapisy do oddziału przedszkolnego

• w Śmiardowie Krajeńskim  przy Publicznej Szkole Podstawowej

im. ks. Maksymiliana Grochowskiego w Głubczynie

odbędą się w dniach od 14 lutego do 15 marca 2023 r.

Niezbędne dokumenty należy składać w przedszkolu:

1. kserokopia aktu urodzenia
            2. karta zapisu dziecka do przedszkola

Dokumenty do pobrania dostępne są w przedszkolu, sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej placówki w zakładce o szkole - Rekrutacja

• Międzynarodowe Zawody Sportowe Karate

• Uczennica klasy 7 naszej szkoły Monika Synowska wzięła udział w Międzynarodowych
            Zawodach Sportowych Karate na Cyprze. Monika zdobyła w tych zawodach: złoty medal w kumite klasycznym,  złoty medal w kumite sportowym, brązowy medal w kata drużynowym.
                                                                                                                                                           Gratulujemy!

• Program „Bieg po zdrowie”

• „Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

W naszej szkole realizowany jest w klasie IV, a koordynatorkami są panie Magdalena Bator i Joanna Matkowska-Chojnacka.

Główne cele programu:

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

• pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

• zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

• Zajęcia w ramach kampanii “Ciało nie określa”

• W naszej szkole, w klasach VI - VIII, odbyły się zajęcia w ramach kampanii “Ciało nie określa” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zajęcia przeprowadziła pedagog specjalna Joanna Matkowska-Chojnacka, a ich celem było:
            * podniesienie świadomości tego, jak ocena własnego wyglądu wpływa na samopoczucie,
            * wprowadzenie do tematu ciałoneutralności,
            * nabycie umiejętności kontrolowania wpływu wzorców urody online na samoocenę.
            Podczas zajęć uczennice i uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób kształtować samoocenę, nie opierając się na ocenie wyglądu. Po obejrzeniu krótkiego filmu młodzież angażowana była w dyskusję i praktyczne zadania, wspierające poszerzenie perspektywy postrzegania siebie oraz swojego wyglądu. Wykorzystując dostęp do swoich kont na portalach społecznościowych ćwiczyli kontrolę treści, które mogą wzmacniać szkodliwe przekonania na własny temat oraz negatywnie wpływać na nastrój.

• Bal kanawałowy

• Bal karnawałowy został zorganizowany przez samorząd uczniowski. Uczniowie udekorowali szkołę, przygotowali zabawy i konkursy oraz zapewnili słodkie małe co nieco w sklepiku. Chętni przebrali się za bardziej lub mniej znane postacie, bohaterów literackich i filmowych. Było kolorowo, wesoło i wszyscy świetnie się bawili.

• Tłusty czwartek

• Ludowe porzekadło głosi, że kto nie zje w Tłusty Czwartek ani jednego pączka, temu nie będzie się wiodło w życiuZgodnie z tradycją, tego dnia każdy powinien zjeść choć jednego pączka.

Pyszne pączki zostały ufundowane przez radę rodziców i samorząd uczniowski.

• Walentynki w naszej szkole

• Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosfere walentynek. Wszędzie są rozwieszone walentynkowe dekoracje, które oddają romantyczny nastrój, a uczniowie mają na sobie coś czerwonego, ponieważ w tym dniu chroni to ich od odpytywania przez nauczycieli. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto ile listów dostał i od kogo one są. 😀❤️