• Regulamin wypożyczania podręczników

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. M. Grochowskiego w Głubczynie

1. Uczniowie szkoły podstawowej mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników i materiałów ćwiczeniowych.
          2. Biblioteka szkolna nieodpłatnie:

- wypożycza uczniom podręczniki lub materiały edukacyjne mające postać papierową,

- zapewnia uczniom dostęp do podręczników lub materiałów edukacyjnych mających postać  elektroniczną,

- przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.

1. Dołączona do podręcznika lub materiałów edukacyjnych płyta CD stanowi integralną część podręcznika lub materiałów edukacyjnych i należy ją zwrócić wraz podręcznikiem lub materiałem edukacyjnym.
          2. Podręczniki są własnością szkoły i znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej.
          3. Każdy podręcznik przeznaczony jest do wykorzystania przynajmniej przez trzy kolejne roczniki uczniów.
          4. Wypożyczone podręczniki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.
          5. Podręczniki należy obłożyć i podpisać, nie wolno w nich nic wpisywać.
          6. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika rodzice ucznia są zobowiązani do pokrycia kosztów zakupu nowej książki lub odkupienia takiej samej. Wyjątkiem są uczniowie z rocznika, który korzysta z podręczników ostatni rok. W tym przypadku dopuszcza się zwrócenie do biblioteki innej książki dostosowanej do wieku ucznia, który zgubił lub zniszczył podręcznik.
          7. W przypadku , gdy uczeń przenosi się do innej szkoły w trakcie trwania roku szkolnego zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników.
          8.  Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom w pierwszym tygodniu nauki.
          9.  O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu wcześniej użytkowanej części podręcznika decyduje nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (wychowawca).
          10.  Przed końcem roku szkolnego uczeń musi zwrócić wszystkie wypożyczone podręczniki.

Regulamin został zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną na posiedzeniu w dniu 30.08.2023r.