• Karta rowerowa

• Czwartoklasiści przez cały rok szkolny przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Poznali znaki, reguły ruchu na skrzyżowaniach, wiedzą jak postępować w razie wypadku. Po egzaminach z teorii przyszedł czas część praktyczną, która odbyła się 31.05.2023 r.

• MATEMATYCZNE ZMAGANIA TRZECIOKLASISTÓW

• 30 maja 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Głubczynie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich. Udział w matematycznych zmaganiach wzięli uczniowie  trzech szkół.
            Szkoły reprezentowali następujący uczniowie:
            Publiczna Szkoła Podstawowa w Krajence: Zofia Jasiek, Krzysztof Kaszewski, Ksawery Konieczny
            Szkoła Podstawowa w Skórce: Julia Kalisz, Daria Gajda, Alicja Ślebioda
            Publiczna Szkoła Podstawowa w Głubczynie: Hanna Burniewicz, Bartłomiej Miętkiewicz, Marcel Wojtczak
            W komisji konkursowej zasiadły: p.Marta Astapczyk-Krzemińska, p. Justyna Nylec-Żur oraz p. Agnieszka Pietrzak.
            W czasie,  gdy komisja  sprawdzała zadania konkursowe, uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
            Po podliczeniu punktów i dogrywce wyłoniono laureatów:
            I miejsce-Zofia Jasiek
            II miejsce-Marcel Wojtczak
            III miejsce- Krzysztof Kaszewski
            Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz grę, pozostali uczestnicy dyplomy i upominek.                Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
            Dziękujemy  za udział w konkursie.

• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 23-25 maja 2023 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły przystąpili do egzaminu. Podczas trzech dni ósmoklasiści zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

• Czwartki Lekkoatletyczne

• Eliminacje Wielkopolskich Powiatowych Czwartków Lekkoatletycznych.
            Klaudia Barańczyk II miejsce, bieg na 60 m
            Emilia Serówka II miejsce, bieg na 60 m
            Emilia Serówka II miejsce, skok wzwyż
             Julia Płucisz III miejsce, rzut piłeczką palantową

• Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim

• Wyniki szkolnego konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim (Osterkarte) dla klas 4-8.
            I miejsce - Paweł Życzyński kl. 7
            II miejsce - Laura Janicka kl. 5
            III miejsce - Wiktoria Bator kl. 4

Kartka świąteczna musiała zawierać życzenia lub wierszyk w języku niemieckim. Przy ocenianiu brana była pod uwagę przede wszystkim poprawność językowa.

• Konkurs matematyczny

• Rozstrzygnięcie Klasowego Konkursu Matematycznego w kl.3
            I miejsce - Marcel Wojtczak
            II miejsce - Hanna Burniewicz
            III miejsce - Bartłomiej Miętkiewicz
            IV miejsce - Antoni Ignasiak
            Wyróżnienia: Wiktoria Barańczyk, Zuzanna Czerwińska i Zofia Sygnowska

• Konkurs Wiedzy o Regionie

• Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie
            Kategoria klas IV-VI:
            I miejsce Ignacy Konnak
            II miejsce Kamil Rutkowski
            III miejsce Jakub Popławski
            Kategoria klas VII-VIII:
            I miejsce Monika Sygnowska
            II miejsce Igor Bator
            III miejsce Hanna Gryczka
            Gratulujemy!

• SZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

• W czwartek, 27 kwietnia 2023 r. odbył się SZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH, w którym uczestniczyło 16 zawodników  z klas I-III.                                                                                                           Grami konkursowymi były: warcaby, młynek oraz układanka literowa jako dogrywka. Zawodnicy  walczyli o tytuł mistrza i wicemistrza turnieju w swojej kategorii wiekowej.
            Tytuły MISTRZÓW TURNIEJU GIER PLANSZOWYCH uzyskali:
            kl.1  Zofia Kucharska,
            kl.2 Kacper Adamczuk,
            kl.3  Hanna Burniewicz.
            WICEMISTRZAMI TURNIEJU zostali:
            kl.1 Natalia Filipiak,
            kl.2  Igor Popławski,
            kl.3  Marcel Wojtczak.
                   GRATULUJEMY!
            Zwycięzcom wręczono dyplomy i puchary oraz upominki.
            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.
            Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

• Wycieczka do Szklarskiej Poręby

• Niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany, wiec żeby nie padało nam na głowy postanowiliśmy wcielić się w agentów i zwiedzić jedną z najnowocześniejszych w Polsce Podziemnych Tras Turystycznych –„Projekt Arado” w Kamiennej Górze. Potrzebowaliśmy przepustek żeby wejść i nie zostać aresztowanym.
            Zrobiliśmy zdjęcie przy pomniku Ducha Gór w centrum Szklarskiej Poręby.
            Kolejnego dnia zdobyliśmy Śnieżkę.  Po drodze, w schronisku PTTK Samotnia, zagrała dla nas Laura. Wieczór spędziliśmy w Termach Cieplickich. Trzeciego dnia podziwialiśmy Skalne Miasto Adsprach w Czechach. W czwartek robiliśmy zdjęcia na szczycie Szrenicy-1361 m n.p.m.
            A w schronisku na Hali Szrenickiej mieliśmy jeszcze siłę na rozgrywki. W piątek pożegnaliśmy się z górami i zwiedzaliśmy Wrocław. Rozpoczęliśmy od lekcji historii i podziwialiśmy Panoramę Racławicką, później był spacer po rynku. Pożegnaliśmy się z Wrocławiem podziwiając piękne widoki z 49 piętra Skytower skąd było widać Śnieżkę.

• Karta Rowerowa

• Egzamin dla chętnych uczniów w zakresie karty rowerowej będzie odbywał od 15 maja 2023. Po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem.