To, czego nauczysz się dzisiaj, bez żadnej przyczyny, pomoże ci odkryć wszystkie wspaniałe tajemnice jutra”.
(Norton Juster)
Zakończenie roku szkolnego to jedna z najważniejszych chwil w edukacyjnym kalendarzu. Zarówno dla każdego ucznia, jak i nauczyciela, jest to czas podsumowań, refleksji i emocji. Kończymy kolejny rok, który był pełen codziennych wyzwań, nauki, relacji oraz niezapomnianych przeżyć.
To wyjątkowy moment, czas radości z drogi, którą razem udało się przejść. To chwila, w której możemy z ogromną satysfakcją spojrzeć na to co udało nam się wspólnie osiągnąć, na wysiłek, pracę i zaangażowanie całej społeczności szkolnej.
Drodzy Uczniowie
Dziękuję Wam za zaangażowanie i trud włożony w zdobywanie nowej wiedzy. Niezależnie od ocen i wyników, możecie być dumni z własnego wysiłku i wytrwałości.
Gratuluję wszystkim, którzy uzyskali świetne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a także tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursach oraz zawodach.
Pamiętajcie, że każdy z Was ma ogromny potencjał – rozwijajcie swoje pasje, nie bójcie się błędów i miejcie odwagę marzyć.
Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły
Dziękuję Wam za Wasz profesjonalizm, cierpliwość i serce wkładane w codzienną pracę. To dzięki Waszym staraniom nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym, twórczym i przyjaznym dla młodego człowieka.
Dziękuję za trud włożony nie tylko w edukację, ale i wychowanie kolejnego pokolenia.
Drodzy Rodzice
Dziękuję za Waszą obecność, wyrozumiałość i współpracę z gronem pedagogicznym. Wasze wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły są fundamentem, na którym budujemy sukcesy naszych dzieci.
Kochani Absolwenci
Dla Was to pożegnanie z murami tej szkoły.
Życzę Wam, abyście z wiarą w siebie szli przez dalsze etapy edukacji. Wykorzystajcie wiedzę i wartości, które tutaj zdobyliście, śmiało sięgajcie po swoje cele.
Zakończenie roku szkolnego to wspaniała okazja do podziękowań – dla wszystkich tych, którzy pokazywali, że wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem można naprawdę wiele osiągnąć.
Dziękuję Radzie Rodziców na czele z Panią Magdaleną Gronowską, Panią Patrycją Popławską i Panią Martą Filipiak za zaangażowanie w sprawy szkoły, za uczestnictwo w przygotowaniu imprez i uroczystości oraz za materialne wsparcie.
W sposób szczególny pragnę również podziękować za
zaangażowanie i otwartość na potrzeby szkoły:
- Ochotniczej Straży Pożarnej Augustowo – Głubczyn, prezesowi Zbigniewowi
Kaczmarkowi
- Państwu Magdalenie i Piotrowi Konnak
- Państwu Anecie i Sebastianowi Kaczmarkowi
- Państwu Sandrze i Markowi Osesek
- Panu Arkadiuszowi Filipiakowi
W naszej szkole mamy uczniów, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, jednocześnie promując szkołę, naszą miejscowość Głubczyn, Gminę czy Powiat.
Jesteśmy z nich bardzo dumni.
A są to uczniowie w następujących osiągnięciach:
- Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Chemiczny Zawrót Głowy”
- I miejsce Laura Janicka uczennica klasy VIII
- V miejsce Julia Płucisz uczennica klasy VIII
- Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego „Memory Master”
Laureaci II stopnia:
- Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
- Marcel Wojtczak uczeń klasy VI
- Julia Płucisz uczennica klasy VIII
Laureat III stopnia:
- Błażej Wiśniewski uczeń klasy VIII
- Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
- wyróżnienie Bartosz Sygnowski uczeń klasy II
- VI Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim
- I miejsce Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
- II miejsce Igor Popławski uczeń klasy V
- Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Tematyce Kresowej
- I miejsce Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
- X Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej
- II miejsce Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
- Powiatowe Finały Czwartków Lekkoatletycznych
srebrny medal: w skoku w dal Hanna Burniewicz uczennica klasy VI w rzucie
piłeczką palantową Weronika Pyszniak uczennica klasy IV Kacper Adamczuk uczeń
klasy V
Podsumowanie całorocznej pracy.
Do szkoły uczęszczało 95 uczniów.
Ósmoklasistów mamy 14, którzy opuszczają mury naszej
szkoły. Z wyróżnieniem kończy szkołę 6 absolwentów.
Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku szkolnym najwyższą
średnią ocen w szkole 5,92 wypracowała uczennica klasy VI
Hanna Burniewicz.
W klasach IV-VIII świadectwo z paskiem otrzymuje 31 uczniów. Ci uczniowie uzyskali średnią ocen minimum 4,75 i
co najmniej bardzo dobre zachowanie.
W klasyfikacji klas najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa IV – średnia klasy 5,17.
W klasach I-III 12 uczniów wyróżnia się w nauce i zachowaniu.
Nie opuściło ani jednego dnia w szkole 9 uczniów.
Rada Rodziców ufundowała dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu nagrody w formie książek i bonów do Galerii Vivo w Pile.
Życzę wszystkim wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie okazją do regeneracji sił, oderwania się od szkolnych obowiązków i przeżycia wspaniałych przygód.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. ks. M. Grochowskiego
w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Głubczynie
Barbara Krzemińska