Aktualności

        • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • To, czego nauczysz się dzisiaj, bez żadnej przyczyny, pomoże ci odkryć wszystkie wspaniałe tajemnice jutra”.

                                                                     (Norton Juster)

             

            Zakończenie roku szkolnego to jedna z najważniejszych chwil w edukacyjnym kalendarzu. Zarówno dla każdego ucznia, jak i nauczyciela, jest to czas podsumowań, refleksji i emocji. Kończymy kolejny rok, który był pełen codziennych wyzwań, nauki, relacji oraz niezapomnianych przeżyć.

            To wyjątkowy moment, czas radości z drogi, którą razem udało się przejść. To chwila, w której możemy z ogromną satysfakcją spojrzeć na to co udało nam się wspólnie osiągnąć, na wysiłek, pracę i zaangażowanie całej społeczności szkolnej.

            Drodzy Uczniowie
            Dziękuję Wam za zaangażowanie i trud włożony w zdobywanie nowej wiedzy. Niezależnie od ocen i wyników, możecie być dumni z własnego wysiłku i wytrwałości.

            Gratuluję wszystkim, którzy uzyskali świetne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a także tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursach oraz zawodach.

            Pamiętajcie, że każdy z Was ma ogromny potencjał – rozwijajcie swoje pasje, nie bójcie się błędów i miejcie odwagę marzyć.

            Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły
            Dziękuję Wam za Wasz profesjonalizm, cierpliwość i serce wkładane w codzienną pracę. To dzięki Waszym staraniom nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym, twórczym i przyjaznym dla młodego człowieka.

            Dziękuję za trud włożony nie tylko w edukację, ale i wychowanie kolejnego pokolenia.

            Drodzy Rodzice
            Dziękuję za Waszą obecność, wyrozumiałość i współpracę z gronem pedagogicznym. Wasze wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły są fundamentem, na którym budujemy sukcesy naszych dzieci.

            Kochani Absolwenci
            Dla Was to pożegnanie z murami tej szkoły.

            Życzę Wam, abyście z wiarą w siebie szli przez dalsze etapy edukacji. Wykorzystajcie wiedzę i wartości, które tutaj zdobyliście, śmiało sięgajcie po swoje cele.

            Zakończenie roku szkolnego to wspaniała okazja do podziękowań – dla wszystkich tych, którzy pokazywali, że wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem można naprawdę wiele osiągnąć.

            Dziękuję Radzie Rodziców na czele z Panią Magdaleną Gronowską, Panią Patrycją Popławską i Panią Martą Filipiak za zaangażowanie  w sprawy szkoły,  za uczestnictwo w przygotowaniu imprez i uroczystości oraz za materialne wsparcie.

            W sposób szczególny pragnę również podziękować za

            zaangażowanie i otwartość na potrzeby szkoły:

            - Ochotniczej Straży Pożarnej Augustowo – Głubczyn, prezesowi Zbigniewowi
              Kaczmarkowi

            - Państwu Magdalenie i Piotrowi Konnak

            - Państwu Anecie i  Sebastianowi Kaczmarkowi

            - Państwu Sandrze i Markowi Osesek

            - Panu Arkadiuszowi Filipiakowi

            W naszej szkole mamy uczniów, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, jednocześnie promując szkołę, naszą miejscowość Głubczyn, Gminę czy Powiat.

            Jesteśmy z nich bardzo dumni.

            A są to uczniowie w następujących osiągnięciach:

            1. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Chemiczny Zawrót Głowy”
            • I miejsce Laura Janicka uczennica klasy VIII
            • V miejsce Julia Płucisz uczennica klasy VIII
            1. Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego „Memory Master”

            Laureaci II stopnia:

             

            • Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
            • Marcel Wojtczak uczeń klasy VI
            • Julia Płucisz uczennica klasy VIII

            Laureat III stopnia:

            • Błażej Wiśniewski uczeń klasy VIII
            1. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
            • wyróżnienie Bartosz Sygnowski uczeń klasy II
            1. VI Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim 
            • I miejsce Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
            • II miejsce Igor Popławski uczeń klasy V
            1. Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Tematyce Kresowej
            • I miejsce Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
            1. X Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej
            • II miejsce Hanna Burniewicz uczennica klasy VI
            1. Powiatowe Finały Czwartków Lekkoatletycznych

            srebrny medal: w skoku w dal Hanna Burniewicz uczennica klasy VI w rzucie

            piłeczką palantową Weronika Pyszniak uczennica klasy IV Kacper Adamczuk uczeń    

            klasy V

             

            Podsumowanie całorocznej pracy.

            Do szkoły uczęszczało 95 uczniów.

            Ósmoklasistów mamy 14, którzy opuszczają mury naszej

            szkoły. Z wyróżnieniem kończy szkołę 6 absolwentów.

            Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku szkolnym najwyższą

            średnią ocen w szkole 5,92 wypracowała uczennica klasy VI

            Hanna Burniewicz.

            W klasach IV-VIII świadectwo z paskiem otrzymuje 31 uczniów. Ci uczniowie uzyskali średnią ocen minimum 4,75 i

            co najmniej bardzo dobre zachowanie.

            W klasyfikacji klas najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa IV – średnia klasy 5,17.

            W klasach I-III 12 uczniów wyróżnia się w nauce i zachowaniu.

            Nie opuściło ani jednego dnia w szkole 9 uczniów.

            Rada Rodziców ufundowała dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu nagrody w formie książek i bonów do Galerii Vivo w Pile.

             

            Życzę wszystkim wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie okazją do regeneracji sił, oderwania się od szkolnych obowiązków i przeżycia wspaniałych przygód.

             

             

                                                                       Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

                                                                                  im. ks. M. Grochowskiego

                                                          w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Głubczynie

                                                                                      Barbara Krzemińska

             

        • Zwycięzca 9 edycji The Voice Kids w naszej szkole.
          • Zwycięzca 9 edycji The Voice Kids w naszej szkole.

          • 23.06 odwiedził nas Wiktor Sas, zwycięzca 9 edycji The Voice Kids. Wspólnie pośpiewaliśmy, pograliśmy w tenisa stołowego i piłkę nożną oraz pośmialiśmy się. Wiktor chętnie rozdał autografy i pozował do zdjęć. 
            Dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów

        • Biwak klasy VIII
          • Biwak klasy VIII

          • W dniach 17-19 czerwca 2026 roku odbył się biwak uczniów klasy 8. Uczniowie wraz z opiekunkami p. Iwoną Kowalską i p. Ludmiłą Graduszewską spotkali się w Wąsoszkach ,,U Króla". Podczas wyjazdu uczestnicy brali udział w emocjonujących rozgrywkach paintballowych oraz zajęciach survivalowych, podczas których uczyli się, jak przetrwać w terenie w trudnych warunkach. Uczniowie zdobywali praktyczne umiejętności związane z orientacją w terenie, współpracą w grupie oraz radzeniem sobie w sytuacjach wymagających zaradności i odpowiedzialności. Zwieńczeniem biwaku było ognisko pożegnalne z udziałem rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i było okazją do wspólnego podsumowania czasu spędzonego razem. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i pozostawił uczestnikom piękne wspomnienia.

        • Finał Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „CHEMICZNY ZAWRÓT GŁOWY”
          • Finał Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „CHEMICZNY ZAWRÓT GŁOWY”

          • 5 czerwca 2026 roku uczennice naszej szkoły - Laura JanickaJulia Płucisz wzięły udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „CHEMICZNY ZAWRÓT GŁOWY” 🧪🥽

            Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Policach. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.
            Cele konkursu: popularyzacja nauki ze szczególnym uwzględnieniem chemii, wzbudzanie zainteresowania i pasji do nauk chemicznych, zrozumienie i wizualizacja procesów chemicznych, wymiana doświadczeń oraz wyłonienie talentów naukowych.

            Etap II konkursu polegał na wykonaniu zadań praktycznych w pracowni chemicznej, znajdującej się w Branżowym Centrum Umiejętności (BCU) przemysłu chemicznego w Lubieszynie (powiat policki, gm. Dobra).
            Kryteria oceny w finale: poprawność wykonania doświadczenia, precyzja pomiarów, interpretacja wyników oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa. 
            Miło nam poinformować, że Laura Janicka zajęła I miejsce w tym konkursie, a Julia Płucisz V miejsce 😍 Zarówno Laureatka, jak i Finalistka otrzymały dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.  

            Uczennice do konkursu przygotowała pani Iwona Kowalska. Gratulujemy świetnych wyników! 👏

        • Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie
          • Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

          • Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły ks. M. Grochowskim:
            kategoria klas I-III:
            I miejsce Kamila Pyszniak i Bartosz Sygnowski 
            II miejsce Pola Kośmider
            III miejsce Maja Osesek i Mateusz Widawski
            kategoria klas IV-VI:
            I miejsce Hanna Burniewicz
            II miejsce Marcel Wojtczak
            III miejsce weronika Pyszniak i Agata Załachowska
            kategoria klas VII-VIII:
            I miejsce Laura Janicka 
            II miejsce Ignacy Konnak
            III miejsce Emilia Serówka

        • Święto Szkoły
          • Święto Szkoły

          • 12 czerwca obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której uczniowie, nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście wspólnie modlili się oraz uczcili pamięć patrona szkoły. Następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego przypominano postać ks. Maksymiliana Grochowskiego, jego działalność oraz zasługi dla lokalnej społeczności. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście ks. Mirosław Krupiński, proboszcz parafii w Głubczynie oraz Roman Grzebel, wnuk powstańca wielkopolskiego, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Związku Kombatantów RP i BWP w Poznaniu, oraz członek Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego GNIAZDO.
            Święto było okazją do kształtowania szacunku do tradycji i wartości reprezentowanych przez patrona szkoły. Obchody Święta Szkoły przygotowały panie: Iwona Kowalska i Ludmiła Graduszewska.

        • Słowa mają moc
          • Słowa mają moc

          • 10 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas I-III pod hasłem: Słowa mają moc - czy Twoje budują, czy ranią? Zajęcia prowadziła pani Anna Nita, psycholog i pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Złotowie. Warsztaty były cenną lekcją empatii, wzajemnego szacunku i odpowiedzialności za własne słowa. Uczniowie w czasie zajęć dzielili sie swoimi refleksjami i doświadczeniami.

        • Warsztaty wiosenne zorganizowane przez Złotowski Uniwersytet Dziecięcy.
          • Warsztaty wiosenne zorganizowane przez Złotowski Uniwersytet Dziecięcy.

          • 🌷✨ „Każde dziecko jest artystą, marzycielem i odkrywcą — trzeba tylko stworzyć mu przestrzeń, aby mogło rozwinąć skrzydła…” ✨🌷

            W naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty wiosenne zorganizowane przez Złotowski Uniwersytet Dziecięcy.
            Był to dzień pełen dziecięcej radości, kreatywności i pięknych emocji.  Każda chwila wypełniona była uśmiechem oraz zaangażowaniem.
            Podczas zajęć dzieci rozwijały swoje talenty, odkrywały nowe pasje i z ogromną radością tworzyły prace pełne wyobraźni. W ich oczach widać było zachwyt, ciekawość świata oraz autentyczną satysfakcję z działania i wspólnego przeżywania tych chwil. 
            Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Karoliny oraz Pani Sylwii  za ogrom serca, zaangażowania i ciepła włożonego w przygotowanie tych wyjątkowych warsztatów.💕  Dzięki takim spotkaniom dzieci mogą doświadczać nauki, która daje radość, buduje relacje i zostawia piękne wspomnienia.
            To był piękny, wartościowy czas - pełen uśmiechu, twórczości i dobrej energii. 

            🎥 Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideorelacji z tego  wydarzenia.

        • Warsztaty sportowe
          • Warsztaty sportowe

          • NL Football w Skórce to lokalna inicjatywa i szkółka sportowo-ruchowa dla dzieci i młodzieży. Oferuje aktywności i treningi piłkarskie dla dzieci już od 4 roku życia oraz warsztaty dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

            26 maja przedstawiciele szkółki przeprowadzili warsztaty sportowe z elementami piłki nożnej dla uczniów klas 1-4, a 29 maja dla uczniów klas 5-8.

        • Międzyszkolny Konkurs Matematycznym „KRAJMAT”
          • Międzyszkolny Konkurs Matematycznym „KRAJMAT”

          • Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „KRAJMAT” w Krajence. 🧮📚
            Naszą szkołę reprezentowali: 
            🌟 Weronika Pyszniak
            🌟 Igor Popławski
            🌟 Marcel Wojtczak
            Uczniowie otrzymali nagrody za udział oraz mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne w rywalizacji z uczestnikami z innych szkół. 👏
            Serdecznie gratulujemy odwagi, zaangażowania i godnego reprezentowania szkoły! Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania matematycznych talentów. 💙📐
            Uczniów przygotowywała p. Monika Nowakowska.

        • Zostań żołnierzem
          • Zostań żołnierzem

          • 25 maja gościła w naszej szkole st. kpr. Lilianna Bureta, która rozmawiała z młodzieżą o służbie w Siłach Zbrojnych RP.  Przedstawiła możliwości, jakie daje młodym ludziom Wojsko Polskie oraz wspomniała  o programach MON takich, jak: OPW – Oddziały Przygotowania Wojskowego, CYBER.Mill z klasą, BOW – Branżowe Oddziały Wojskowe.
            Omawiała również nowoczesną ścieżkę kariery wojskowej.
            Uczniowie klas 7-8 słuchali z zainteresowaniem i chętnie zadawali pytania.

        • Projekty unijne w naszej szkole
          • Projekty unijne w naszej szkole

          • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Głubczynie w roku szkolnym  2025/2026 bierze udział w projekcie unijnym, który dzieli się na dwie części: szkolną i przedszkolną:

            „Akcja edukacja – Poprawa jakości edukacji przedszkolnej w gminie Krajenka”,

            FEWP.06.08-IZ.00-0013/24

            Akcja edukacja – Poprawa jakości edukacji szkolnej w gminie Krajenka”,

            FEWP.06.08-IZ.00-0012/24

            W ramach projektu szkolnego realizowane są zajęcia tj.:

            -Zajęcia grupowe rozwijające z j. angielskiego

            -Zajęcia grupowe rozwijające z programowania

            Natomiast w ramach projektu przedszkolnego realizowane są zajęcia tj.

            -Zajęcia grupowe wprowadzające kodowanie i programowanie – logiczno-matematyczne

            -Zajęcia grupowe wprowadzające kodowanie i programowanie – zabawy z klockami

            ​            Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. M. Grochowskiego w Głubczynie  biorące udział w zajęciach, pogłębiają swoje wiadomości i umiejętności w zakresie języka obcego i programowania.

            Natomiast dzieci Publicznego Przedszkola w Głubczynie uczestniczące w projekcie poprzez zabawę rozwijają swoje umysły w zakresie logiki i matematyki, wykorzystując w tym celu sprzęt zakupiony z funduszy środków Unii Europejskiej.

            Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

        • Gminny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich
          • Gminny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich

          • 9 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy że szkół w: Skórce, Krajence i Głubczynie. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiadomości. 

            I miejsce zdobył Lucjan Sobczuk (SP Skórka)
            II miejsce Szymon Stępień (SP Skórka)
            III miejsce Marta Szubielska (SP Krajenka)

             Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
             Konkurs przygotowały panie: Katarzyna Bień i Teresa Łomińska.

        • Wycieczka do Jura Parku w Solcu Kujawskim
          • Wycieczka do Jura Parku w Solcu Kujawskim

          • 15 mają uczniowie z  klas 1-4 pojechali na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Oglądali tam film o dziejach Ziemi, wykopywali z piasku zęby dinozaurów, wzięli udział w grze terenowej. W czasie spaceru ścieżką edukacyjną dzieci poznały ciekawostki o życiu dinozaurów. Wesoło bawiły się na placu zabaw. Wycieczka była udana, zakupione pamiątki będą o niej przypominały.

        • Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim i Niemieckim
          • Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim i Niemieckim

          • 7 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły - Hanna Burniewicz i Igor Popławski, wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim i Niemieckim, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Radawnicy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji tego konkursu była WIOSNA 🌺🌸🌿
            Hanna Burniewicz recytowała wiersz Annette von Droste-Hülshoff pt. "Der Frühling ist die schönste Zeit" i zajęła I miejsce w kategorii: język niemiecki. Natomiast Igor Popławski zajął II miejsce w kategorii: język niemiecki, recytując wiersz pt. "Neuer Frühling", którego twórcą jest Theodor Storm. Gratulujemy! 👏 
            Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iwona Kowalska.

        • Święto 3 Maja w naszej szkole
          • Święto 3 Maja w naszej szkole

          • Dziś w naszej szkole odbyła się niezwykła podróż - podróż w czasie. Przenieśliśmy się bowiem do XVIII wieku, by przypomnieć sobie czasy, gdy przygotowywano Konstytucję 3 Maja. Uczniów do występów przygotowały Magdalena Bator i Monika Rutkowska.

        • Szkolny Konkurs Matematyczny
          • Szkolny Konkurs Matematyczny

          • Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez p. Monikę Nowakowską 

            I miejsce w poszczególnych klasach zajęli: 
            Weronika Pyszniak (klasa IV)
            Igor Popławski (klasa V)
            Marcel Wojtczak (klasa VI)

            Gratulujemy!

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • W piątek 24 kwietnia 2026 odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi. Przedstawiciele klas 4-8 wzięli udział w grze terenowej. Rozwiązywali zadania z zakresu oszczędzania energii, wody, odnawialnych źródeł energii, recyklingu i geografii.
            miejsce I - klasa 8
            miejsce II - klasa 7
            miejsce III - klasa 6
            Pozostali uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami sprzątali naszą najbliższą okolicę.
            Natomiast uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach poświęconych recyklingowi.
            Wszystkie aktywności przygotowały panie Iwona Kowalska i Marzena Lisowska.

    • Kontakty

      • PSP w Głubczynie
      • (67) 263 07 26
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Maksymiliana Grochowskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głubczynie
        Głubczyn 23
        77-430 Krajenka
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych