Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosfere walentynek. Wszędzie są rozwieszone walentynkowe dekoracje, które oddają romantyczny nastrój, a uczniowie mają na sobie coś czerwonego, ponieważ w tym dniu chroni to ich od odpytywania przez nauczycieli. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto ile listów dostał i od kogo one są. 😀❤️
Aktualności
Walentynki w naszej szkole
Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2022/2023
- Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 klasy I - III
- Uczniowie wyróżniający się na poziomie klas w nauce (ze średnią powyżej 4,75) i zachowaniu (wzorowe lub bardzo dobre) w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 klasy IV - VIII
- Uczniowie ze 100 % frekwencją
- Średnie klas
Laboratoria Przyszłości
"Laboratoria Przyszłości" to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia w naszej szkole i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Na zajęciach pozalekcyjnych w zakresie robotyki i programowania z wykorzystaniem tego sprzętu uczniowie rozwijają kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.
Uczniowie uczestnicząc w zajęciach konstrukcyjnych z wykorzystaniem klocków Korbo Edu+ Concept rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność, ale także rozwijają myślenie logiczne poprzez tworzenie własnych projektów. Taki rodzaj zabawy w zespole to również sposób na rozwijanie kompetencji społecznych. Wszyscy uczniowie są zaangażowani w pracę, chętnie przedstawiają efekty swoich działań.
W czasie zajęć z wykorzystaniem zestawu LEGO Education BricQ Motion Prime uczniowie skupiają się na eksperymentowaniu z mechaniką. Koła zębate, przekładnie, ciężarki i żagle wprowadzają uczniów w zasady mechaniki, wspierają ich w nauce przedmiotów STEAM, zwłaszcza w poznawaniu zasad fizyki.
Zestaw LEGO Education Spike Prime to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM. Kolorowe klocki LEGO w połączeniu z oprogramowaniem i kodowaniem angażują uczniów w ciekawe zajęcia edukacyjne, pomagając im krytycznie myśleć i rozwiązywać złożone problemy, niezależnie od poziomu ich nauki. Uczniowie poprzez zabawę uczą się podstawowych umiejętności STEAM.
Zajęcia z wykorzystaniem Drukarki 3D to nauka umiejętności drukowania 3D, która pozwala nie tylko na drukowanie prostych obiektów, ale też tworzenia ciekawych konstrukcji. Zajęcia takie rozwijają kreatywność, wyobraźnię, myślenie przestrzenne.
Zajęcia z robotami Dash to świetna zabawa połączona z nauką programowania.
W przyszłości umiejętność programowania będzie niezbędna niemal w każdym zawodzie. Programując roboty uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu.
Zestaw nagłośnieniowy wykorzystywany podczas przygotowywania uroczystości szkolnych daje nie tylko świetną zabawę, ale i naukę. Uczniowie kształcą umiejętność występu przed publicznością, śpiewu przez mikrofon, poprawiają dykcję i modulację głosu.
Aparat kompaktowy marki Canon, wykorzystywany jest do upamiętnienia ważnych wydarzeń poprzez fotografowanie.
Długopisy Banach 3D stanowią atrakcyjną metodę pracy . Używanie długopisu 3D wymusza odpowiedni chwyt pisarski , ćwiczy sprawność manualną, kształci precyzję i dokładność oraz cierpliwość. Wytworzony obiekt powstaje już po kilku minutach, przez co uczeń doświadcza poczucia sprawstwa. Zajęcia z użyciem długopisów motywują uczniów do realizacji własnych pomysłów, rozwijają zainteresowania, uczą planowania i organizacji działań.
Zajęcia pozalekcyjne z robotyki i programowania poza walorami edukacyjnymi są świetną formą integracji uczniów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia.11
PODZIĘKOWANIE
Rada Rodziców i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Maksymiliana Grochowskiego w Głubczynie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom prywatnym oraz instytucjom, które wsparciem finansowym bądź rzeczowym jak również poświęconym czasem i pracą przyczyniły się do organizacji Balu Charytatywnego.
Spotkaliśmy się z życzliwością i pomocą wielu ludzi dobrej woli, którzy wsparli nas w przygotowaniu tej imprezy na wysokim poziomie.
„Człowiek jest wielki:
nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II
Powyższe motto dedykujemy naszym dobroczyńcom:
- APTEKA VERBENA – Monika Sturmowska
- BWL TREND – Patrycja Radzka - Barylska
- GRANQVISTS MANUFACTURING
- Kajaczki.com –Marta i Marek Krzemińscy
- KRAFTER
- MAR-MAR
- MOBILNY SALON FRYZJERSKI – Weronika Kostecka
- Nadleśnictwo Złotów
- SEKRET PIĘKNA – Manaczyńska Monika
- SPÓŁDZIELCZY BANK LUDOWY W ZŁOTOWIE
- TATA GRA I WĘDZI
- ZOBAG – Zofia Piechowska
- Szymański Krzysztof "Łowisko" Tłukomy
- Mechanika Pojazdowa Grzegorz Filipiak
- PHUP Zbynio Dom i Ogród Serwis Zbigniew Kaczmarek
- LEROY MERLIN
- Kocia Kawiarnia Małgorzata i Artur Kluska w Pile
- Aktualności Złotowskie
- IKA Złotów
- Oriflame Magdalena Majchrzak
- Piekarnia Smakownia Aleksandra Ładyko
- Gabinet Kosmetyczny Natalia Bekierska
- Kwiaciarenka Magdalena Nowak
- Butik Odzieżowy DIVA
- Kwiaciarnia u Kamili
- Studio Reklamy Weronika Jaworska
- Mini Drogeria Teresa Jakóbczyk
- Sklep wielobranżowy Grzegorz Wysogląd
- SPOMIS
- Regionalne Centrum Kultury "Fabryka Emocji" Piła
- Magdalena i Piotr Konnak
- Wojtczak Joanna
- Patrycja i Adam Popławscy
- Ernest Iwanowicz
- Milena i Dominik Burniewicz
- Łukasz Markiewicz
- Agnieszka i Marcin Widawscy
- Magdalena Gronowska
- Katarzyna Masiak-Pyszniak
- Katarzyna Miłoch
- Ewelina i Łukasz Radke
- Alicja Sturmowska
- Anna Sygnowska
- Edyta i Sławomir Świtała
- Anna i Krzysztof Załachowscy
- Małgorzata Marlewska
- Malwina Rutkowska
- Emilia Kucharska
- Marzena Lisowska
- Anna Ignasiak
- Aneta Kaczmarek
- Bator Magdalena
- Teresa Łomińska
- Joanna Matkowska-Chojnacka
- Monika Rutkowska
- Bożena Kowalska
Dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca dochód z balu wyniósł 7000 zł.
Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na potrzeby uczniów naszej szkoły.Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... wtedy proste „dziękujemy” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.
Dyrektor i Rada Rodziców
Publicznej Szkoły Podstawowej w Głubczynie
Ślubowanie uczniów klasy I
Uczniowie klasy I już od kilku tygodni chodzą do szkoły, uczą się pisać i czytać. Nadszedł więc czas, aby zostali przyjęci w szeregi braci uczniowskiej. Stało się to 11 października 2022 r. W uroczystym apelu wzięli udział: Pan Adam Popławski - radny Rady Powiatu, pani Ewa Chromiec - radna Rady Gminy, pan Wiktor Penkała z żoną - wieloletni dyrektor szkoły, pani Barbara Krzemińska - dyrektor szkoły, pani Patrycja Barylska - przedstawicielka Rady Rodziców, dzieci z przedszkoli w Śmiardowie Krajeńskim i Głubczynie, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie ze starszych klas.
Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny nagrodzony gromkimi brawami. Udowodnili, iż są godni zostać uczniami. Ślubowali na sztandar szkoły, że będą uczciwi, będą strzegli honoru szkoły, będą szanować innych oraz kochać Ojczyznę. Następnie pani dyrektor pasowała ich na uczniów. Każdy otrzymał od wychowawczyni pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną od pani sekretarki.Rodzice pierwszoklasistów obiecali, że nigdy nie zapomną o tym, iż dzieci to skarb, że będą je słuchać uważnie, doceniać, przytulać, pamiętać, że każdy uczy się na błędach.
Uczniowie klasy I otrzymali bardzo dużo upominków. Ten dzień na pewno zapamiętają na długo. Po części oficjalnej pierwszaki, rodzice i zaproszeni goście udali się na poczęstunek do swojej klasy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
‘’Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedzi”
Jim Stovall
Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice
Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok.
Pytanie to, a może nawet obawa, towarzyszy zapewne najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.
Kochani Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie w naszej szkole
i życzę Wam, aby była to fascynująca przygoda, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie.Będzie to szczególny rok dla najstarszych uczniów - ósmoklasistów, na których czeka pierwszy w życiu egzamin.
Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań
i obowiązków, ale i możliwości odnoszenia sukcesów
i pokonywania trudności.Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, Waszego podejścia do obowiązku, jakim jest nauka.
Do naszej szkoły uczęszczać będzie łącznie 112 uczniów, stanowi to 8 oddziałów klasowych i oddział przedszkolny.
W szkole pracować będzie 16 nauczycieli oraz 5 pracowników obsługi.
Pracę w naszej szkole zakończył pan Adam Michalec, pani Justyna Nylec-Żur i pani Ewa Helińska - Osesek.
Natomiast rozpoczyna pracę w naszej szkole pan Grzegorz Woźniak - nauczyciel EDB.
Jak każdy nowy rok i ten niesie z sobą pewne zmiany:
- Pani Teresa Łomińska obejmuje wychowawstwo w klasie I,
Pani Magdalena Bator obejmuje wychowawstwo w klasie IV,
Pani Joanna Borkowska obejmuje dodatkowo wychowawstwo w klasie VII, pozostałe wychowawstwa bez zmian,
- Pani Matkowska-Chojnacka obejmuje stanowisko pedagoga specjalnego,
- Pani Marta Astapczyk - Krzemińska będzie uczyła również wychowania do życia w rodzinie,
pozostałe przydziały przedmiotów bez zmian
- Będą odbywały się zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem pozyskanego sprzętu w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"
- Od 5 września uczniowie będą mogli skorzystać z obiadów wydawanych na stołówce szkolnej, która w czasie wakacji została wyremontowana i wymalowana oraz doposażona w ramach udziału szkoły w programie "Posiłek w szkole i w domu".
Cena obiadu dwudaniowego dla ucznia - 8,50 zł.Życzę wszystkim Uczniom, aby nauka w nowym roku szkolnym była interesującą, wspaniałą i radosną przygodą.
Początek roku to także wyzwanie dla Rodziców. Mam głęboką nadzieję, że dzięki Państwa życzliwości i aktywnemu udziałowi stworzymy społeczność szkolną, dla której wspólnym celem jest dobro naszych uczniów, a Państwa dzieci.
Drodzy Rodzice życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do radości, uznania i zadowolenia.
Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.
Dyrektor szkoły
Barbara Krzemińska
Ogłoszenie - Stypendia socjalne
Od dnia 22 sierpnia 2022 r wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy i Centrum Usług przy ulicy Szkolnej 17 będą wydawać wnioski dla osób ubiegających się o stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2022/2023. Więcej inforacji czytaj dalej...
Dowóz uczniów do szkoły
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
„Do sukcesu nie ma żadnej windy,
trzeba iść po schodach”
Emil Oesch
Za nami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Podobnie jak w ubiegłych latach był to czas przede wszystkim bezpiecznej pracy uczniów pod troskliwą opieką wychowawców i nauczycieli.
Czas spędzony wspólnie w murach naszej szkoły zostanie na pewno w pamięci każdego z Was.
Nauczyciele i wychowawcy jak co roku służyli wielką pomocą oraz motywowali do działania i wytężonej pracy, abyście byli dobrze przygotowani do wyzwań jakie niesie współczesny świat.
A Wy, drodzy uczniowie odwdzięczaliście się na co dzień solidną pracą, ogromnym zaangażowaniem w szkolne życie, w różnego rodzaju akcjach czy konkursach, często uzyskując bardzo dobre wyniki.
Trzeba jednak pamiętać, że nie byłoby tak dobrych wyników i Waszych sukcesów, nie byłoby takiej atmosfery w szkole, pozytywnych relacji, tylu ciekawych przedsięwzięć gdyby nie Wasi Rodzice. Dlatego pragnę serdecznie podziękować wszystkim Państwu za trud wychowawczy, który wkładacie każdego dnia w wychowanie swoich pociech oraz za to, że zawsze możemy na Państwa liczyć. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.
Pragnę również podziękować nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły. Dziękuję Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.
W sposób szczególny zwracamy się do ósmoklasistów - absolwentów szkoły, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji. Okres nauki w tej szkole zaopatrzył ich w wiedzę, doświadczenie i odwagę na dalszą wędrówkę nowymi ścieżkami edukacji.
Drodzy Absolwenci przed Wami droga ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Powinniście więc wyznaczyć sobie cel, który zamierzacie osiągnąć.
Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.
Drodzy Uczniowie jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą teraz procentowały.
Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i mam nadzieję, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu i zawsze
z powodzeniem zagłębiajcie się w wielką księgę nauki.W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.
Życzę Wam również, abyście w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów oraz - co również bardzo ważne - spotkali życzliwych a jednocześnie wymagających nauczycieli.
Kochani! Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach. Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Powodzenia!
W naszej szkole mamy uczniów, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, jednocześnie promując szkołę, naszą miejscowość Głubczyn, Gminę czy Powiat. Jesteśmy z nich bardzo dumni. A są to uczniowie:
- Kinga Dominikowska uczennica klasy VIII b - Laureatka w Olimpiadzie z języka angielskiego "Olimpus"(12 miejsce w Polsce)
Laureatka III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Memory Master
- Nicola Szmyt uczennica klasy VIII b - Laureatka II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Memory Master
- Filip Piechowski uczeń klasy VIII a - Laureat III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Memory Master
- Hanna Burniewicz uczennica klasy II - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
- Kornelia Kozieł uczennica klasy I - III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w kategorii klas I-III
- Marcel Wojtczak uczeń klasy II - III miejsce w Gminnym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem
- Kuba Miłoch uczeń klasy V - II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w kategorii klas IV-VIII
- Monika Sygnowska uczennica klasy VI - w IX Ogólnopolskim Turnieju Karate SATORI CUP: 1 miejsce kodachi, 1 miejsce sumo, 1 miejsce kumite klasyczne, 1 miejsce kumite indywidualne, puchar dla najlepszej zawodniczki zawodów,
w VII Ogólnopolskim Turnieju Karate SOKUDO CUP: 1 miejsce kumite klasyczne, 1 miejsce kodachi, 1 miejsce sumo
w Ogólnopolskim Turnieju Karate Awar Cup: 1 miejsce kata indywidualne,
- Zofia Wójcik uczennica klasy V - Srebrny medal w skoku wzwyż w Powiatowych Finałach Czwartków Lekkoatletycznych
- Laura Kozłowska uczennica klasy VII - II miejsce w biegu na 100 m i III miejsce w skoku wzwyż w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA
II miejsce w skoku wzwyż w Powiatowych Finałach Czwartków Lekkoatletycznych
- Anna Kozieł uczennica klasy VIII a - I miejsce w skoku wzwyż w Powiatowych Czwartkach Lekkoatletycznych
- Adam Warzewski uczeń klasy VIII b - I miejsce w skoku w dal w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce
Oto podsumowanie całorocznej pracy:
Do szkoły uczęszczało 103 uczniów.
Ósmoklasistów mamy 27, którzy opuszczają mury naszej szkoły. Z wyróżnieniem kończy szkołę 10 absolwentów. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku szkolnym najwyższą średnią ocen w szkole 6,00 wypracowała uczennica klasy VIII b Nicola Szmyt, jednocześnie kończąc szkołę z najwyższą średnią ocen 5,89.
W klasach IV-VII świadectwo z paskiem otrzymuje 14 uczniów. Ci uczniowie uzyskali średnią ocen minimum 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. W klasyfikacji klas najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa VI – średnia klasy 4,83.
W klasach I-III aż 21 uczniów wyróżnia się w nauce i zachowaniu.
Nie opuściła ani jednego dnia w szkole jedna uczennica z klasy III, uzyskała 100 % frekwencji - Dorota Kucharska.
Rada Rodziców ufundowała nagrody w formie bonów i książek dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu oraz dla wszystkich uczniów za całoroczną pracę bon na wybrany produkt w sklepie "Krafter" w Krajence w kwocie 15 zł do wykorzystania w terminie do końca września 2022 r.
Kochani uczniowie życzę Wam samych słonecznych i radosnych chwil spędzonych podczas wakacji. Odpoczywajcie bezpiecznie.
Nauczycielom i współpracownikom życzę, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. ks. Maksymiliana Grochowskiego w Głubczynie
Barbara Krzemińska
Gratulacje
Dzięki słowom zachęty Rodziców wobec własnych dzieci, a czasami i zwykłemu rodzicielskiemu dopilnowaniu, możemy mówić o sukcesie uczniów.
Poprzez ambitne i sumienne wypełnianie obowiązków uczniowskich osiągnięcia Państwa dzieci zasługują na szczególne wyróżnienie. Życzę dalszych sukcesów.
Pragnę złożyć szczególne gratulacje za trud włożony w proces wychowawczy:
- Państwu Wioletcie i Marcinowi Szmytom
- Państwu Marzenie i Sebastianowi Dominikowskim
- Państwu Sabinie i Damianowi Grudniom
- Państwu Justynie i Pawłowi Sygnowskim
- Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Warzewskim
- Państwu Patrycji i Adamowi Popławskim
- Państwu Magdalenie i Piotrowi Konnakom
- Państwu Edycie Ratajczyk i Markowi Życzyńskiemu
- Państwu Annie i Karolowi Miłkowskim
- Państwu Adriannie i Jarosławowi Gryczkom
- Pani Wioletcie Radke
- Państwu Angelice i Danielowi Janickim
- Państwu Sylwii i Robertowi Barańczykom
- Państwu Wiolecie i Adamowi Bińkowskim
- Państwu Katarzynie i Pawłowi Ryczkom
- Państwu Justynie i Przemysławowi Arendtom
- Państwu Dominice Juszkiewicz i Rafałowi Gozdur
- Państwu Agnieszce i Marcinowi Gryczkom
- Państwu Paulinie i Maciejowi Kośmider
- Państwu Magdalenie i Januszowi Serówkom
- Pani Agnieszce Sromała
- Państwu Aleksandrze i Łukaszowi Nowakowskim
- Państwu Marioli i Dariuszowi Płucisz
Dyrektor PSP w Głubczynie
Barbara Krzemińska
Nagrodzeni uczniowie w roku szkolnym 2021/2022
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023
40 rocznica nadania imienia ks. Maksymiliana Grochowskiego PSP w Głubczynie
Nowa galeria 40 rocznica nadania imienia ks. Maksymiliana Grochowskiego PSP w Głubczynie została dodana do albumu fotograficznego.
Nasza szkoła świętowała 40-lecie nadania imienia ks. Maksymiliana Grochowskiego. Ten jubileusz obchodziliśmy w zacnym gronie. Gościliśmy między innymi:
- przedstawicieli władz samorządowych: Radnego Sejmiku Wojewódzkiego - Henryka Szopińskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka - Pana Stefana Kitelę, Proboszcza parafii w Głubczynie - księdza Mirosława Krupińskiego, Radnych Powiatu Złotowskiego - Pana Andrzeja Pietrzaka i Pana Adama Popławskiego, Sekretarza Urzędu Gminy i Miasta Krajenka - Pana Tomasza Ciechanowskiego, Sołtys Głubczyna oraz Radną Gminy i Miasta Krajenka - Panią Ewę Chromiec, córkę pierwszego kierownika Szkoły Podstawowej w Głubczynie śp. Pawła Jędrzejka - Panią Dorotę Baziuk,
- dawnych dyrektorów tej szkoły:
- Pana Wiktora Penkałę, dyrektora szkoły w latach 1970 - 1989
- Pana Grzegorza Bogacza, dyrektora szkoły w latach 1989 - 1995
- Pana Andrzeja Pietrzaka, dyrektora szkoły w latach 1995 - 1999
- Pana Bogusława Wójtowicza, dyrektora szkoły w latach 1999 - 2019
- dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli,
- przedstawicieli zakładów pracy i instytucji, z którymi współpracujemy,
- nauczycieli emerytów i byłych pracowników szkoły,
- dawnych uczniów, absolwentów głubczyńskiej szkoły podstawowej oraz ich rodziców, między innymi:
- pierwszy skład pocztu sztandarowego: Panią Ewę Pobereźną i Małgorzatę Konieczną oraz Pana Marka Pietrzaka
- Panią Łucję Popławską, która jako Rodzic podczas uroczystości nadania imienia szkole wręczała ówczesnemu dyrektorowi nowo zakupiony sztandar
- Pana Zdzisława Kempę - członka Komitetu Rodzicielskiego z tamtych lat
- absolwenta - mistrza sztuki mozaicystycznej - księdza Henryka Kaszyckiego. Witraże i mozaiki w jego wykonaniu trafiają do największych świątyń w kraju i za granicą. Ksiądz Henryk nie tylko tworzy sztukę, lecz jest także wykładowcą - uczy historii sztuki chrześcijaństwa i konserwacji obiektów sakralnych.
Uroczystość mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Organizacja takiej imprezy to ogrom pracy dla wielu osób. Przyjmijcie Państwo skromne ,,dziękuję" za okazane serce
i dobrą wolę.Szczególne podziękowanie kieruję do:
- Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka - Pana Stefana Kiteli
- Proboszcza Parafii w Głubczynie - Księdza Mirosława Krupińskiego
- Ochotniczej Straży Pożarnej - Głubczyn - Augustowo
- BWL Trend - Patrycji i Dariusza Barylskich
- Rady Rodziców
- Krajeńskiego Ośrodka Kultury w Krajence
- Kół Gospodyń Wiejskich ze Śmiardowa, Starego i Głubczyna
- wszystkich Rodziców, którzy poświęcili swój czas w przygotowanie uroczystości.
Dyrektor szkoły
Barbara Krzemińska
42
Święto Szkoły
10 czerwca 2022 r.
40 – lecie nadania imienia
Ks. Maksymiliana Grochowskiego
Publicznej Szkole Podstawowej
w Głubczynie
Planowany przebieg uroczystości
8.45 wspólne wyjście ze szkoły do kościoła
9.00 Msza święta i przejście pod grób Patrona.
Przejście na cmentarz, zapalenie zniczy
na grobach byłych pracowników szkoły
10.30 spotkanie na sali gimnastycznej
powitanie zaproszonych gości
przemówienia
wręczenie nagród za udział w konkursach
wiedzy o patronie
program artystyczny
poczęstunek w szkole
Zapraszamy
Patronat medialny
Program "Laboratoria Przyszłości"
Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Maksymiliana Grochowskiego w Głubczynie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia do szkół w łącznej kwocie 60 000 zł. Program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Środki zostały przyznane w oparciu o liczbę uczniów w szkole.
Celem inicjatywy jest wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach „Laboratoriów przyszłości” szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Ostateczny termin wyposażenia szkoły w sprzęt to 31.08.2022 r.
Zakupiono już: Drukarkę 3D + filamenty, laptop, mobilny zestaw nagłośnieniowy, mikroport, Zestaw Forbot Mistrz Steam, mikrofon nakamerowy i statyw, Robot Dash, Robot Q-dino, LEGO Education, Walizka długopisów Banach 3D.
Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” dla uczniów naszej szkoły z pewnością wzbudzi wśród dzieci duże zainteresowanie. Przyczyni się do zwiększenia aktywności, rozbudzi zainteresowania najnowocześniejszą techniką . Na pewno uatrakcyjni obowiązkowe zajęcia edukacyjne oraz pozalekcyjne w nowym roku szkolnym.
Egzamin klas ósmych
HARMONOGRAM PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
TERMINY GŁÓWNE w roku szkolnym 2021/2022
24 maja 2022 r. - język polski
25 maja 2022 r. - matematyka
26 maja 2022 r. - język obcy nowożytnyTERMINY DODATKOWE w roku szkolnym 2021/2022
13 czerwca 2022 r. – język polski
14 czerwca 2022 r. – matematyka
15 czerwca 2022 r. – język obcy nowożytny8 lipca 2022 r. - wydanie zdającym zaświadczeń / informacji o szczegółowych wynikach
!!! UWAGA !!!
Publiczna Szkoła Podstawowa w Głubczynie zachęca do przyłaczenia się do zbiórki, której celem jest pomoc obywatelom Ukrainy
Zbieramy:
- wodę w zgrzewkach
- herbatę, cukier
- pakowane pieczywo, wafle ryżowe, suchary żywność zapakowaną hermetycznie
- środki higieniczne i opatrunkowe (pieluchy jednorazowe dla dzieci, chusteczki nawilżane, kremy, artykuły higieniczne dla kobiet, bandaże, plastry itp.)
Zbiórkę zaczynamy w poniedziałek 28.02.2022 r. i kończymy w czwartek 3.03.2022 o godz. 15:00
Miejsce zbiórki - szkoła
Nauka zdalna dla klas 5-8
Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej.
Plan dowozów uczniów od 31 stycznia do 28 lutego.
Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 21/22
Archiwum Aktualności