• Program "Laboratoria Przyszłości"

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Maksymiliana Grochowskiego w Głubczynie  w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia do szkół w łącznej kwocie 60 000 zł. Program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Środki zostały przyznane w oparciu o liczbę uczniów w szkole.

Celem inicjatywy jest wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach „Laboratoriów przyszłości” szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Ostateczny termin wyposażenia szkoły w  sprzęt to 31.08.2022 r.

Zakupiono już: Drukarkę 3D + filamenty, laptop, mobilny zestaw nagłośnieniowy, mikroport, Zestaw Forbot Mistrz Steam, mikrofon nakamerowy i statyw, Robot Dash, Robot Q-dino, LEGO Education, Walizka długopisów Banach 3D.

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” dla uczniów naszej szkoły z pewnością wzbudzi wśród  dzieci  duże zainteresowanie.  Przyczyni się do zwiększenia aktywności, rozbudzi zainteresowania najnowocześniejszą techniką . Na pewno uatrakcyjni obowiązkowe zajęcia edukacyjne  oraz pozalekcyjne w nowym roku szkolnym.

• !!! UWAGA !!!

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Głubczynie zachęca do przyłaczenia się do zbiórki, której celem jest pomoc obywatelom Ukrainy

Zbieramy:

• wodę w zgrzewkach
            • herbatę, cukier
            • pakowane pieczywo, wafle ryżowe, suchary żywność zapakowaną hermetycznie
            • środki higieniczne i opatrunkowe (pieluchy jednorazowe dla dzieci, chusteczki nawilżane, kremy, artykuły higieniczne dla kobiet, bandaże, plastry itp.)

Zbiórkę zaczynamy  w poniedziałek 28.02.2022 r. i kończymy w czwartek 3.03.2022 o godz. 15:00

Miejsce zbiórki - szkoła