• Projekty UE

Projekt współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi priorytetowej 9. Infrastruktura dla kapitału ludzkiego. Działanie 9.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej. Poddziałanie 9.3.3. Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Cele projektu

Celem głównym projektu jest inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej.

Realizacja celu przyczyni się do poprawy stanu infrastruktury edukacyjnej - sportowej na terenie gminy Krajenka.

Cele szczegółowe przedsięwzięcia:

• Wpływ na właściwy rozwój fizyczny, motoryczny i psychiczny dzieci i młodzieży oraz na kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży;
          • Zapewnianie niezbędnej ogólnodostępnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie gminy;
          • Poprawa stanu zdrowia uczniów oraz promocja zdrowego, aktywnego stylu życia
          • Walka z otyłością i chorobami cywilizacyjnymi XXI wieku;
          • Rozwój klubów sportowych;
          • Wyrównywanie szans rozwojowych między regionami;
          • Umożliwienie dostępu do infrastruktury edukacyjnej w zgodzie z politykami horyzontalnymi;
          • Poprawa estetyki otoczenia;
          • Inwestowanie w kapitał ludzki.

Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej w Głubczynie

Wykonanie boiska wielofunkcyjnego i  bieżni okólnej o długości ok 103 m oraz skoczni w dal poprzez pokrycie istniejącej nawierzchni asfaltowej nawierzchnią poliuretanową na podbudowie mineralno-gumowej.